Home Zahraničí Proběhla 10. schůze ministrů spravedlnosti členských zemí ŠOS

Proběhla 10. schůze ministrů spravedlnosti členských zemí ŠOS

GRAFIKA - CCTV News

V Šanghaji se ve středu konala 10. schůze ministrů spravedlnosti členských států Šanghajské organizace pro spolupráci (ŠOS). Člen politbyra Ústředního výboru KS Číny a tajemník Ústřední politické a právní komise Čchen Wen-čching se zúčastnil slavnostního zahájení, přečetl dopis od čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a přednesl projev.

Čchen Wen-čchingřekl, že dopis prezidenta Si Ťin-pchingaplně odráží velký význam, který Čína přikládá výměnám a spolupráci v oblasti práva a soudní správy mezi členskými státy Šanghajské organizace pro spolupráci, deklaruje pevné odhodlání Číny vládnout zemi všestranně podle zákona a ukazuje nám směr k dalšímu prohlubování výměn a spolupráce.

Poukázal také na to, že správa státu podle zákona je pro zemi důležitou zárukou modernizace. »Čína bude neochvějně implementovat myšlenku Si Ťin-pchingao vládnutí podle zákona, neochvějně bude vylepšovat socialistický právní systém s čínskými charakteristikami, neochvějně bude chránit sociální rovnost a spravedlnost, neochvějně bude podporovat reformu globálního systému vládnutí, neochvějně bude podporovat vysoce kvalitní rozvoj soudnictví a všestranně vybuduje moderní socialistickou zemi na cestě vlády podle zákona,« uvedl.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here