Home Zahraničí M. Wallace: Rok 2022 byl pro obchodníky se zbraněmi mimořádně příznivý

M. Wallace: Rok 2022 byl pro obchodníky se zbraněmi mimořádně příznivý

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Irský europoslanec Mick Wallace se domnívá, že rok 2022 byl pro obchodníky se zbraněmi kvůli konfliktu na Ukrajině mimořádně úspěšný. Svůj názor vyjádřil na své stránce na sociální síti X (dříve Twitter).

»Válka pokračuje, celá generace ukrajinských mužů je zničena a EU stále nemůže nalít dost peněz do zbrojního sektoru – rok 2022 byl pro obchodníky se smrtí plodný, zisky rostou. Kolik lidí ještě musí zemřít, než přestaneme rozdmýchávat chaos? Existuje nějaká hranice?« – poznamenal.

Europoslanec také zveřejnil video ze svého projevu v Parlamentu na sociálních sítích. V něm uvedl, že »polovina společností podílejících se na výrobě zbraní« vyprazdňuje fondy EU a »utápí se v korupčních skandálechJ. Samotná Ukrajina je podle něj »beznadějným případem« korupce. »Nemůžeme jim dát dostatek peněz. EU ztrácí kontakt s realitou. Američtí představitelé hovoří o nutnosti připravit se na dlouhou válku. Tímto tempem bude obnova Ukrajiny stát více než bilion (eur nebo dolarů)… Kdy začneme pracovat pro dobro světa? Co je to s námi?«, poznamenal Wallace.

V srpnu řekl mluvčí EU pro zahraniční politiku Peter Stano listu Izvestija, že kumulativní pomoc Ukrajině ze strany Evropské unie dosáhla od února 2022 20 miliard eur. Podle posledních údajů Pentagonu dodaly USA Kyjevu od začátku ruské speciální operace vojenskou pomoc v hodnotě více než 43 miliard dolarů.

(jb, TASS)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here