Home Zahraničí Šéf Rheinmetallu tvrdí, že Ukrajina mlčí o ztrátách Leopardů

Šéf Rheinmetallu tvrdí, že Ukrajina mlčí o ztrátách Leopardů

FOTO - Facebook

Šéf německého zbrojního koncernu Rheinmetall Armin Papperger uvedl, že o ztrátách německých zbraňových systémů dodaných Kyjevu se během konfliktu na Ukrajině nemluví, ale připustil, že existují. Uvedl to v rozhovoru, který byl v sobotu zveřejněn pro Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND).

Papperger byl dotázán, proč je tak málo slyšet o ztrátách německých zbraňových systémů na Ukrajině. »Protože se o nich ztrátách německé techniky nemluví,« řekl. Zároveň šéf koncernu připustil, že existují. »V životě jsou vždycky nějaké ztráty,« zdůraznil. Papperger zároveň upozornil, že celkově se zbraňové systémy vyvinuté a vyrobené v Německu během konfliktu na Ukrajině osvědčily.

V komentáři k příslibu Evropské unie dodat Kyjevu do roka jeden milion kusů dělostřelecké munice podotkl, že »může být splněn pouze tehdy, pokud dodávky zajistí evropské armády«. »Pokud jde o průmysl, pracujeme na zvýšení výrobních kapacit. Najímáme personál, obnovujeme zakonzervované stroje, budujeme nové dodavatelské řetězce. Bude však trvat šest až deset let, než budou všechny evropské muniční sklady plné,« prohlásil Papperger.

Ruské ozbrojené síly zničily podle ministerstva obrany již 6. června nejméně osm německých tanků Leopard v jižním Doněcku. Dne 9. června velitel uskupení ozbrojených sil v tomto směru, generálplukovník Alexandr Romančuk, uvedl, že ukrajinské ozbrojené síly ztratily více než 30 tanků, včetně tří Leopardů, během pokusu o ofenzívu v noci v Záporožském směru. Ukrajinské ozbrojené síly disponují přibližně dvěma prapory po 30 tancích Leopard.

Německý kabinet 25. ledna potvrdil, že na Ukrajinu pošle 14 tanků Leopard 2 a dalším zemím dá povolení k reexportu těchto vozidel. Dne 7. února vláda schválila dodávku 178 tanků Leopard 1A5 do Kyjeva. Dne 24. února Berlín rozhodl dodat Kyjevu další čtyři vozidla z armádních zásob.

(cik, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here