ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Slovenský ministr obrany Robert Kaliňák informoval generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga, že jeho republika přestala poskytovat zbraně a munici Ukrajině. Uvádí se to ve zprávě na internetových stránkách slovenského ministerstva obrany.

»Slovenský ministr obrany Robert Kaliňák se v Bruselu setkal s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem, kterého informoval o ukončení vojenské pomoci Ukrajině poskytované dodávkami zbraní a munice ze skladů slovenských ozbrojených sil,« uvedlo ministerstvo obrany. »Slovensko přesto poskytuje Ukrajině poměrně širokou humanitární pomoc i technickou pomoc, při jejímž použití nedochází ke ztrátám na životech«.

Rozhodnutí o zastavení zasílání státem řízené vojenské pomoci Ukrajině přijala vláda slovenského premiéra Roberta Fica, která byla jmenována 25. října. Úřady se nebrání realizaci komerčních kontraktů na dodávky zbraní a munice Kyjevu. Podle ministerstva obrany partnerské státy republiky v NATO rozhodnutí nového slovenského kabinetu respektují.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here