Home Domácí Česká televize si vysloužila kritiku. Nedodržuje zákon, píše Trikolora

Česká televize si vysloužila kritiku. Nedodržuje zákon, píše Trikolora

Česká televize není tím, čím by dle zákona měla být! Uvádí to ve svém stanovisku politická strana Trikolora, podle míž má ČT poskytovat objektivní, ověřené, ve svém celku vyvážené a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů, má přispívat k právnímu vědomí obyvatel České republiky a má také dbát na to, aby ve zpravodajských a politicko-publicistických pořadech nebyla jednostranně zvýhodňována žádná politická strana nebo hnutí.

Trikolora konstatuje, že Česká televize tato zákonná ustanovení dlouhodobě nedodržuje. Ve svém zpravodajství a publicistice podle ní preferuje pouze jeden ideový a politický směr a jeho protagonisty ve svém vysílání zvýhodňuje. »Nositelé jiných názorů jsou naopak selektováni, ostrakizováni, dehonestováni a stigmatizováni. Suma sumárum: Česká televize není nezávislým informačním zdrojem, nýbrž propagandistickým nástrojem. Plnou odpovědnost za tento stav nese management České televize v čele s končícím generálním ředitelem Petrem Dvořákem,« napsala strana předsedkyně Zuzany Majerové.

Trikolora dále konstatuje, že tento stav je důsledkem dlouhodobého selhávání všech kontrolních orgánů, které na činnost České televize dohlížejí, na prvním místě Rady České televize a dále pak Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, volebního výboru i poslanecké sněmovny jako celku.

»To vše se děje za situace, kdy povinností prakticky všech domácností je platit povinné televizní poplatky. Financujeme si tak něco, s čím nejenže podstatná část veřejnosti nesouhlasí, ale přímo něco, co naší zemi škodí, neboť to narušuje volnou politickou soutěž a ničí demokratický právní řád. Financujeme něco, co společnost rozděluje, namísto aby to bylo jejím spojovníkem. Prosazovat za této situace zvýšení televizních poplatků, jak v rozporu se svými předvolebními sliby činí Fialova vláda, je politický zločin,« uvádí se dále ve stanovisku.

Trikolora naopak navrhuje úplné zrušení televizních poplatků. »Pokud mají veřejnoprávní média existovat, musí být hrazena přímo ze státního rozpočtu. Ale nejen to. Zároveň by v rámci úspor měl být značně zredukován jejich rozsah a přesněji vymezen obsah. Obdobně platí vše pro Český rozhlas,« dodává Trikolora.

Trikolora získala v posledních parlamentních volbách 2,76 procenta. Po jejím boku šli v roce 2021 i Svobodní a Soukromníci. V následných komunálních volbách bylo jejím nejčastějším partnerem hnutí SPD, s nímž nedávno uzavřela dohodu o společném postupu.

(pk)

FOTO – volimtrikoloru.cz

1 KOMENTÁŘ

  1. Souhlasím jednoznačně se zrušením poplatků za ČT i ČR . né kvůli té částce , ale kvůli jejich neplnění poslání, které mají tyto organizace v zakládacích listinách . Podporuji , aby byla zřízena neparlamentní a nevládní kontrolní komise na vyšetření činnosti těchto organizací a vyvození důsledků a to ne jen personálních , ale i právních .

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here