ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

V Česku se na víkend oteplí. Nejvyšší odpolední teploty by se v pátek a sobotu mohly opět dostat přes 20 stupňů Celsia. Bude ale většinou oblačno nebo zataženo, místy s občasným deštěm nebo mrholením. Na východě Česka navíc meteorologové čekají silný vítr. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Dnes by nejvyšší teploty na většině území ještě neměly překonat 12 stupňů Celsia, na jihu Česka ale může být i 16 stupňů. Přes den bude zataženo až oblačno. Na severu se objeví místy občasný déšť nebo mrholení, jinde budou srážky jen ojediněle.

V pátek bude obloha rovněž většinou zatažená. Na západě a severozápadě bude místy slabě pršet nebo mrholit, v Čechách se také dají ojediněle čekat mlhy. Nejvyšší denní teploty mohou vystoupat na 21 stupňů Celsia, na jihovýchodní Moravě dokonce až na 24 stupňů. Podobné teploty předpovídají meteorologové i na sobotu, která má být oblačná s přeháňkami, na jihu večer i s deštěm.

Zejména východní část České republiky ale musí v pátek i sobotu počítat se silným větrem s nárazy přes 50 km/h. Na Moravě a ve Slezsku a na horách na severu mohou později v pátek odpoledne a večer být nárazy i silnější než 70 km/h. V sobotu budou takto silné nárazy už jen zpočátku dne.

V neděli se sice vítr uklidní, na většině území ale bude pršet, pouze na severozápadě Čech budou srážky ojedinělé. K večeru se začne vyjasňovat. Nejvyšší denní teploty se dostanou na 17 stupňů. Podobně teplo má být i v první polovině příštího týdne.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here