Home Názory Piráti? Technoautoritářská strana

Piráti? Technoautoritářská strana

Česká Pirátská strana byla původně rozkročena od radikální levice až po radikální pravici, od levicových libertariánů až po libertariány pravicové. V předvolební kampani do sněmovních voleb v roce 2021 a s nástupem do pravicové vládní koalice v roce 2021 však vedení Pirátské strany zavedlo stranu jednoznačně doprava.

V těchto týdnech Pirátská strana udělala další krok doprava, aby omezila vnitrostranickou pluralitu. Jasně ukázala, jak se umí vypořádat s vnitřním nepřítelem. Tímto nepřítelem byla členka vedení Pirátské strany Jana Michailidu. Čím se tato Pirátka provinila? Pouze jiným názorem. Rozumějme, levicovým pohledem na svět, který ještě do nedávna, zejména v době svého vzniku, někteří Piráti obhajovali. Současnému vedení však byla Michailidu na obtíž. Komunisty nebudeme v našich řadách tolerovat! Asi tak nějak lze shrnout vyjádření Jakuba Michálka, předsedy poslaneckého klubu. Ten na svém Twitteru prohlásil: »Piráti dnes jasně odmítli totalitní ideologie, jejich zlehčování a propagaci.« Michailidu přitom sama sebe prezentovala jako »startrekistku« – podle seriálu Star Trek. Ani tento systém ze vzdálené budoucnosti však není Pirátům po chuti a vidí ho jako totalitní.

Exprimátor Prahy Zdeněk Hřib, který Praze několik let svým amatérským a ideologicky fanatickým přístupem škodil, k tomu dodal: »Jako Piráti jsme jednoznačně hodnotově ukotveni. Jsme liberální strana.« Je možné dobře vidět, že spojenectví v rámci pětidemoliční vlády pod vedením Petra Fialy začíná nést své ovoce. Již nikdy žádné levicové »úchylky«! Pirátka Jana Komrsková to na Twitteru (ten Piráti používají jako svoji platformu) shrnula srozumitelně: »Jana Michailidu byla odvolána z republikového výboru Pirátů. Hlasovalo více než 66 %, tj. 786 hlasujících Pirátek a Pirátů. Dali tak jasně najevo, že si nepřejí, aby je kdokoliv spojoval s komunismem, anti-kapitalismem nebo anarchokomunismem.« Z toho je zřejmé, že Piráti nebudou bojovat proti systému a za svobodu. A to kdysi jejich šéf Ivan Bartoš podporoval Antifu, která se hodně klonila na levou stranu.

Michailidu ke svému vyloučení poznamenala, že členkou Pirátů zůstane, protože v programu zůstávají levicové myšlenky. Jaké to jsou, ale zapomněla zmínit. Dochází asi k transformaci Pirátské strany na technoautoritářskou stranu, která svůj vzor vypořádání se s kritiky a jinými názory patrně nalezla v 50. letech 20. století. Piráti již nebojují proti nesvobodě globálního kapitalismu a za svobodnější svět. Za názor, který byl dříve tolerován, odvolali potomka uprchlíků z Řecka 60. let minulého století, když mnozí utíkali před tamním fašismem k nám do Československa.

Jan Klán

4 KOMENTÁŘE

 1. To nebyl zdaleka první případ. Před několika lety se místopředseda Ivo Vašíček vyslovil ne zcela nadšeně o Severoatlantickém paktu a to byla rychlost, s jakou ho vyhodili! Piráti jsou prostě zcela konformní prorežimní strana, „pevně prozápadně a proatlanticky ukotvená“, žádná levice. Do fialové vlády rozhodně patří.

 2. ❗️V Oděse, hned poblíž nádraží, zadrželi zástupci vojenského náborového úřadu kyjevské hudebníky ze skupiny Junket, kteří přijeli 9. června uspořádat charitativní koncert v jednom z městských klubů.

  Nyní podle slov hudebníků půjdou sloužit v armádě.

  😱Místo vystoupení na charitativním koncertu v Oděse byla kyjevská skupina odvezena přímo na vojenskou správu. Z nádraží skupinu odvedli lidé v uniformách.

  „Nikdo se nepředstavil, prostě nás odvezli na vojenskou registrační a náborovou správu na kontrolu. U vchodu nám vzali telefony a poslali nás na lékařskou komisi, kde jsou všichni vždy zdraví,“ napsal jeden z členů skupiny.

  Další hudebník na svých sociálních sítích potvrdil informaci o zadržení skupiny a dodal, že jeho kolegové byli posláni na výcvik do elitní části výsadkových útočných jednotek.

  Sledujte @neCT24 | 42TCen.cz

  • Soudruhu Kláne, hlavně že v té vaší postbolševické straně jste takoví lidumilové. Konečná má sice plnou hubu práv pracujících, ale to ji nebránilo, aby nevyhodila na dlažbu spolustraníka Dolejše. Že to bylo hlavně kvůli jeho názorům, je nad slunce jasné. Vy jste fakt klauni.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here