Home Názory Ze Slovenska dorazila další posila Černochové

Ze Slovenska dorazila další posila Černochové

V době dalšího zadlužování ČR a pokračujícího utahování opasků občanů rozšiřuje Ministerstvo obrany ČR tým svých poradců. Tentokrát si Jana Černochová vybrala posilu až ze Slovenska, kterou není nikdo jiný, než ex-ministr obrany SR Jaroslav Naď. Dle uzavřené dohody o pracovní činnosti se od 1. 11. 2023 stal odborným poradcem pro zahraniční vztahy a oblast česko-slovenské obranné a průmyslové spolupráce, s měsíční odměnou ve výši 45 000 Kč za měsíc.

Celkové měsíční finanční náklady určené pro všechny poradce ministryně obrany, kdy tři z nich jsou zaměstnanci v pracovním poměru a další tři konají práci na základě dohody o pracovní činnosti, se vyšplhají na 296 265 Kč.

Dle vyjádření MO má nový poradce »neocenitelné zkušenosti z oblasti mezinárodních vztahů a obranné a bezpečnostní politiky. Byl úspěšným ministrem obrany Slovenské republiky a také diplomatem. Jeho znalosti a dosavadní praxe jsou bezesporu na vysoké úrovni, díky které může jako poradce poskytovat ministryni obrany komplexní informační a analytické výstupy cenné pro rozhodování o směřování rezortu ministerstva obrany«.

Shrnuto a podtrženo. Jaroslav Naď v pozici ministra obrany SR prosazoval, stejně jako Černochová, radikální kurz zatahování své země do područí USA a NATO. Prosadil vazalskou »obrannou« smlouvu mezi SR a USA. Byl stejně na veřejnosti nepopulární (viz odkaz), jako naše současná »krvavá dáma«.

Jeho pravým posláním »našeptávače« tak bude nadále napomáhat v eskalaci napětí mezi ČR a RF, napomáhat dalšímu zatahování našeho státu do konfliktu mezi USA a RF s »využitím« Ukrajiny.

Nová vláda SR premiéra Roberta Fica začíná naplňovat své předvolební sliby týkající se ukončení dalšího zatahování své země do uvedeného konfliktu. Naplňování zásady »Ani náboj pro Ukrajinu« se pro Slovensko stává realistou, pro vykonavatele cizích zájmů v nově pronárodně orientované vládě není místo.

Za této situace je zbytečné spekulovat, zda nápad v podobě slovenské posily na MO ČR vzešel z americké ambasády v Praze, z hlavy samotné Černochové, či odjinud. Naďova »instalace« je potvrzením současného militaristického kurzu ČR, armádního kurzu v podobě vysávání chybějících veřejných financí ve prospěch vojenskoprůmyslového komplexu USA a další destabilizace mezinárodních vztahů.

Miroslav Kavij

1 KOMENTÁŘ

  1. Slovenský Jaroslav Naď je na Slovensku nenáviděn stejně jako slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slováci je oba viní z vlastizrady proti Slovensku, protože vydali nepříteli do ciziny slovenské zbraně.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here