Baník řádil, Vrbův tým ztratil, Slavia u kolaudace

AKTUALIZOVÁNO

Fotbalisté Ostravy zvítězili v 18. kole FORTUNA:LIGY na hřišti Teplic 5:0 a po 14 utkáních ukončili čekání na venkovní výhru v nejvyšší soutěži. Vrbův Zlín neudržel dvoubrankový náskok a v Jablonci remizovali 2:2. Slovácko remizovalo s Olomoucí 0:0, oba týmy si tak udržely jarní neporazitelnost. Nový stadion v centru Pardubic byl dnes oficiálně otevřen a Slavia tam vyhrála 2:0.

V první půli poslal sešívané do vedení z penalty za ruku Dominika Kostky Václav Jurečka, ale domácí po změně stran favoritovi zle zatápěli. Hlavatý z rohu vápna nastřelil tyč a vzápětí Slavii podržel brankář Ondřej Kolář, který nohou vyrazil střelu střídajícího Limy. V závěru slávisté dohrávali v deseti po vyloučení Aihama Ousoua, ale naděje pardubických fotbalistů o vyrovnání definitivně zlomil po rychlém brejku v samém závěru nastaveného času Peter Olayinka

Všechny góly v Teplicích padly ve druhém poločase. Baník poslal do vedení v 53. minutě Jiří Klíma a další trefy přidali v 64. a 79. minutě záložníci Cadu a Filip Kaloč. V 83. minutě se premiérově v lize prosadil střídající Jiří Boula a ve třetí minutě nastavení dokonal debakl a nejvyšší výhru Baníku v sezoně stoper David Lischka.

Zlín poslal ve 20. minutě do vedení Vachtang Čanturišvili, který pak v 52. minutě přihrál na gól Martinu Fillovi. Za dalších šest minut ale snížil Jakub Považanec a v 72. minutě si po střele stejného hráče srazil Joss Didiba míč do vlastní sítě a domácí už v přesilovce po vyloučení Libora Kozáka srovnali.

Mužstvo z Uherského Hradiště bodovalo doma s Hanáky podeváté za sebou a v posledních čtyřech zápasech s nimi navíc neinkasovalo. Sigmě v neúplné tabulce patří čtvrtá a Slovácku šestá příčka se shodným počtem 26 bodů.

*********************************

FK Pardubice – Slavia Praha 0:2 (0:1)

Branky: 19. Jurečka z pen., 90.+6 Olayinka. Rozhodčí: Machálek – Hájek, Antoníček – Petřík (video). ŽK: Šimek – Ousou, Lingr, Santos, Douděra. ČK: 90. Ousou. Diváci: 4620 (vyprodáno).

Pardubice: Nita – Kostka (64. Mareš), Hranáč, Chlumecký, Rosa (46. Helešic) – Vacek (78. Šimek) – Pikul (58. Krobot), Janošek, Hlavatý, Tischler – Černý (58. Lima). Trenér: Kováč.

Slavia: Kolář – Douděra, Ousou, Santos, D. Jurásek – Hromada (68. Pech), Ševčík (56. M. Jurásek) – Jurečka (56. Hronek), Lingr (56. Provod), Olayinka – Van Buren (83. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Teplice – Ostrava 0:5 (0:0)

Branky: 51. Klíma, 63. Cadu, 79. Kaloč, 83. Boula, 90.+3 Lischka. Rozhodčí: Berka – Vlček, Šimáček – Orel (video). ŽK: Juroška (Ostrava). Diváci: 2563.

Teplice: Grigar – Hyčka, Knapík (77. Chaloupek), Mičevič, Hybš (70. Radosta) – Urbanec, Kučera, Mareček (84. Čičovský), Kodad (84. Procházka) – Vachoušek (70. Sy), Trubač. Trenér: Jarošík.

Ostrava: Laštůvka – Juroška, Pojezný, Lischka, Šehič – Kaloč – Cadu (87. Jaroň), Miškovič (69. Boula), Buchta (39. Kuzmanovič), Plavšič (87. Šín) – Klíma (69. Tijani). Trenér: Hapal.

Jablonec – Zlín 2:2 (0:1)

Branky: 59. Považanec, 72. vlastní Didiba – 20. Čanturišvili, 52. Fillo. Rozhodčí: Zelinka – Horák, Kotalík – Kocourek (video). ŽK: Šulc, Jovovič – Reiter, Kozák, Simerský, Balaj. ČK: 63. Kozák. Diváci: 731.

Jablonec: Surovčík – Surzyn, Martinec, Král, Polidar (55. Černák) – Kratochvíl (44. Hübschman), Považanec – Šulc, Chramosta (82. Ikaunieks), Jovovič – Sejk. Trenér: Horejš.

Zlín: Rakovan – Reiter (57. Janetzký), Simerský, Procházka, Bartošák – Hlinka, Didiba – Fillo (69. Vukadinovič), Fantiš (90. Balaj), Čanturišvili – Kozák. Trenér: Vrba.

Slovácko – Olomouc 0:0

Rozhodčí: Klíma – Ratajová, Vyhnanovský – Adámková (video). ŽK: Brandner, Svědík (trenér, oba Slovácko) Diváci: 2812.

Slovácko: Nguyen – Reinberk, Kadlec, Hofmann, Kalabiška – Havlík, Daníček – Brandner (57. Šašinka), Trávník (57. Kim sung-pin), Holzer (82. Duskí) – Mihálik (82. Kohút). Trenér: Svědík.

Olomouc: Trefil – Pokorný, Beneš, Vraštil – Zifčák, Breite, Ventúra (90.+1 Greššák), Zmrzlý – Navrátil (62. Fortelný) – Růsek (82. Matoušek), Chytil (90.+1 Zlatohlávek). Trenér: Jílek.