Home Zahraničí Energetická transformace Číny přináší další tržní příležitosti

Energetická transformace Číny přináší další tržní příležitosti

Na snímku z 2. listopadu 2022 je výstavní stánek německé ocelářské společnosti Thyssenkrupp AG v hlavním výstavním areálu pátého ročníku veletrhu China International Import Expo (CIIE) ve východočínské Šanghaji. FOTO - Xinhua/Fang Zhe

Čínský rozvoj zaměřený na vysokou kvalitu a uplatňování dvojího uhlíkového cíle přinese více tržních příležitostí a podpoří zdravý hospodářský rozvoj, uvedl Miguel Lopez, generální ředitel společnosti Thyssenkrupp AG, v rozhovoru pro agenturu Xinhua v neděli během zasedání Mezinárodního poradního sboru podnikatelů starosty Šanghaje 2023 (IBLAC).

Akce se zúčastnilo celkem 30 podnikatelů z předních nadnárodních společností a Miguel Lopez, generální ředitel společnosti Thyssenkrupp AG, byl jedním z nich.

»Šanghaj jako důležité okno otevírající se Číny přitahuje vynikající podniky a talenty z celého světa a je považována za okouzlující a dynamickou mezinárodní metropoli,« řekl.

Podle něj mohou nadnárodní korporace prostřednictvím platformy IBLAC lépe pochopit strategické směřování a plánování rozvoje Šanghaje. »Můžeme se podělit o zpětnou vazbu a návrhy vycházející z naší činnosti a podpořit tak vládní činitele při rozhodování o další optimalizaci podnikatelského prostředí,« uvedl.

Miguel Lopez uvedl, že Čína je pro společnost Thyssenkrupp jedním z nejdůležitějších zahraničních trhů, zejména díky rychle se rozvíjejícímu automobilovému průmyslu a větrné energetice, a že její podnikání v oblasti automobilových technologií a výroby ložisek v Číně vykazuje příznivý trend.

Společnost Thyssenkrupp podle něj považuje ekologickou transformaci za jednu ze tří priorit a těší se, že v budoucnu přispěje k modernizaci a ekologickému rozvoji čínského průmyslu v oblastech, jako je větrná energie a výroba ekologicky šetrného vodíku.

V loňském roce podepsala společnost Thyssenkrupp několik memorand o porozumění s řadou čínských podniků v rámci společného úsilí o posílení budoucí spolupráce v rámci vodíkového průmyslového řetězce.

Ekologický vodík bude hrát důležitou roli v budoucí energetické transformaci a čínský trh s ekologickým vodíkem se rozvíjí. Proto se náš profesionální tým se sídlem v Šanghaji rozšiřuje, zkoumá cesty, jak uspokojit poptávku na místním trhu, a hledá další možnosti spolupráce, řekl Miguel Lopez.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here