Svátky jara a světový význam čínské ekonomiky

Svátky jara vám umožní pochopit světový význam čínské ekonomiky. Svátky jara, které právě skončily, umožní některým lidem změnit jejich názor. Před Svátky jara vstoupila čínská prevence a kontrola epidemie do nové etapy, což vyvolalo pochybnosti některých zahraničních médií ohledně čínského hospodářského oživení. Americký deník New York Times uvedl, že Čína čelí »drsné a bolestivé« cestě k hospodářskému oživení. Během Svátků jara zaznamenalo čínské hospodářství žhavou prosperitu, což rychle překonalo očekávání celého světa, konstatuje v komentáři Yuyuan Tantian .

Díky čemu je oživení čínské ekonomiky rychlejší než spekulace zahraničních médií? Na význam rychle rostoucí čínské ekonomiky pro svět se lze dívat ze tří hledisek. Ohromující rychlost čínského hospodářského oživení na letošní čínský Nový rok otřásla světem. Podívejte se na několik údajů:

1. 4,5 %

Podle prognózy Organizace spojených národů (OSN) bude čínská domácí spotřební poptávka ještě nějakou dobu stoupat a hospodářský růst Číny letos dosáhne 4,8 procenta. Jde jen o to, že pozadí čínského růstu spočívá v tom, že růst světové ekonomiky klesne z přibližně tři procent v roce 2022 na 1,9 procenta. 1,9 procenta je nejpomalejší globální tempo růstu za několik desetiletí.

2. 10,3 %

Na letošní čínský Nový rok dosáhlo odvětví spotřeby mnoha vrcholů, co tedy podporuje rychlé oživení čínské spotřeby? Pokud vezmeme údaje o čínském dovozu a vývozu za poslední tři roky, vyjeví se mnoho zřejmých věcí. Podíváme-li se na obecný trend od roku 2020 do roku 2022, míra růstu celkového dovozu a vývozu zboží z Číny jsou: 1,9 procenta, 21,4 procenta a 7,7 procenta, přičemž průměrná míra růstu za tyto tři roky je 10,3 procenta.

3. 1,8 %

V roce 2022 bylo měsíční tempo růstu indexu spotřebních cen (CPI) v Číně vždy pod tři procenty a roční nárůst byl o dvě procenta, což je svýrazně méně než tempo růstu rozvinutých ekonomik, jako jsou Spojené státy, kolem 8 procent, eurozóna více než osm procent a Spojené království kolem devět procent, a je to také výrazně nižší než růst v rozvíjejících se ekonomikách, jako jsou Indie, Brazílie a Jižní Afrika. Dvě procenta jsou stále výsledkem vlivu mezinárodní situace, když se na to podíváte v tříleté perspektivě, za poslední tři roky rostl čínský index spotřebních cen v průměru o 1,8 procenta.

Ve srovnání s falešnou prosperitou má stabilní a rozvíjející se Čína příznivější vliv na oživení světové ekonomiky. Dynamické Svátky jara nás probudily k opětovnému pochopení uplynulých tří let. Čína má vždy svůj rytmus. V novém roce půjde dál klidně a pevně.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy