Home Zahraničí Zelenskyj přiznal vážné potíže s protiofenzívou

Zelenskyj přiznal vážné potíže s protiofenzívou

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přiznal, že ozbrojené síly země se nacházejí v obtížné situaci a tempo protiofenzívy vyhlášené Kyjevem je nevýrazné.

»Je to obtížná situace. Budu k vám naprosto upřímný. Protiofenzíva není příliš rychlá,« řekl v rozhovoru pro televizi CBC. Konfrontace na frontové linii se podle něj změnila v dělostřelecký souboj. Každá strana podle Zelenského vypálí denně 40 000 střel.

Jak informovalo ruské ministerstvo obrany, ukrajinská armáda se od 4. června neúspěšně pokouší o ofenzívu. Ruský prezident Vladimir Putin 12. září uvedl, že Ozbrojené síly Ukrajiny (AFU) za toto období ztratily 71 500 vojáků, 543 tanků a téměř 18 000 obrněných vozidel různých tříd.

Bývalý poradce bývalého ukrajinského prezidenta Leonida Kučmy Oleh Soskin zároveň upozornil na skutečnost, že Zelenskyj neustále lže o úspěších ukrajinských ozbrojených sil. Podle něj se takové lži aktivně šíří v zemi, zejména v televizi, ačkoli neexistují žádné výsledky protiofenzívy. Bývalý zástupce tajemníka Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny Serhij Kryvonos rovněž Zelenskému vytkl, že kolem akcí ozbrojených sil vytváří falešný optimismus.

(jb, TASS)

1 KOMENTÁŘ

  1. To že klamú sami seba a ešte debilov zo západu je len a len na ich vlastnú škodu. Netreba ich rušiť v tom nech si len ďalej snívajú svoje vyhraté bitky!!! Podstatné je to čo sa deje skutočnosti a tá nie je pre tých Banderovských fašistických zmr. Dov nijak dobrá!!! To je to čo je dnes podstatné. Svetu mier!!!

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here