Víkend v ČR bude deštivý s teplotami kolem 15 stupňů

Nadcházející víkend v Česku bude deštivý s maximálními teplotami do 22 stupňů Celsia. Ojediněle může pršet i vydatně a teploty pak mohou spadnout na 15 stupňů. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a jeho informací na Facebooku. Současné deštivé počasí podle meteorologů ale přeje houbařům, protože srážky neustále zvyšují pravděpodobnost růstu hub. Na druhou stranu se zvyšuje i aktivita komárů, zejména na jižní Moravě, v Polabí a jižních Čechách, uvedli meteorologové.

Srážky se v poslední době Česku nevyhýbají, vliv na to má studená fronta. Podle meteorologů minulý týden v průměru napršelo 32 milimetrů, spadl tak dvojnásobek normálu srážek pro tuto dobu. Po dlouhé době pořádně zapršelo, konstatovali meteorologové na Twitteru.

Během dneška má srážek v jihovýchodní polovině republiky postupně ubývat, v pátek večer jich však opět přibude. »Nejčastější déšť očekáváme o víkendu, v sobotu v jihovýchodní polovině území a v neděli na východě. Ojediněle půjde o déšť vydatný s denním úhrnem kolem 40 milimetrů,« uvedli meteorologové a doplnili, že počátkem příštího týdne bude pršet už méně. Postupně by se také mělo oteplovat na 25 stupňů.

Srážky ale prospívají houbám. V tomto okamžiku je největší pravděpodobnost jejich růstu v Moravskoslezském, Olomouckém, Zlínském a Karlovarském kraji, dále na Šumavě, v Krušných a Jizerských horách nebo v Krkonoších, uvedli meteorologové s odkazem na svůj předpovědní model možného růstu hub, který zveřejňují ve spolupráci s Českou mykologickou společností.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy