Home Názory ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Digitální okupace

ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Digitální okupace

Vláda se rozhodla znepříjemňovat život nejenom seniorům, ale vlastně už všem. Ve své vrcholné aroganci se už vůbec neohlíží na to, že její kroky se obrátí proti ní samotné v následujících volbách do Poslanecké sněmovny. Má svých 108 + 1 poslanců, kteří budou volit tak, aby si vyseděli své tučné platy a náhrady celé volební období. Každému z nich vůbec nejde o to, aby mysleli na své vlastní strany či hnutí. Jde jim jenom o zachování prebend co nejdéle.

A tuto kritiku nesměřuji pouze do zástupu poslanců vládní koalice, ale i do řad poslanců opozičních. Jim vlastně vyhovuje, že mohou kritizovat vládu, svolávat neustále nová a nová zasedání Sněmovny, která budou medializována korporátními médii. Jejich opoziční úloha jim přinese opět nové a četnější peníze do stranických pokladen z peněz daňových poplatníků. Do této kategorie patří i naprosto nesmyslné protahování něčeho, co je předem odsouzeno k neúspěchu.

Myslím tím něco, co chce 108hlasá vládní většina plus jeden odpadlík z ANO prohlasovat natvrdo. A tak bychom měli asi obdivovat projev Tomia Okamury, který předčil svou délkou i legendární projevy Fidela Castra. Nikoho z novinářů ovšem vůbec nenapadla jedna zásadní věc. Fidel mluvil z hlavy a nečetl nějaké nesmysly z přinesených knih. A pokud se vám zdá, že jak Tomio Okamura, tak Andrej Babiš říkají odvážná slova, tak si uvědomte, že mají poslaneckou imunitu. Ta slova přinášejí volební hlasy a volební hlasy přinášejí finance.

Teď se zase svolává mimořádná schůze Poslanecké sněmovny kvůli úloze premiéra Fialy a jeho úložce peněz u Podnikatelské družstevní záložny. Proboha, copak to pomůže někomu ze seniorů, jimž se život neustále komplikuje, copak to pomůže lidem v exekucích, copak to pomůže mladým rodinám s dětmi?

Kdyby opozičním stranám v Poslanecké sněmovně šlo o občany, tak se soustředí na ty problémy, co trápí lidi a co má určitou naději na vyřešení, protože se nejedná o zásadní problémy, kde koalice prostě neustoupí.

A to je snaha o digitalizování všeho možného. Kdyby ty věci, co vláda chce mermomocí digitalizovat, alespoň fungovaly. Ne, to je typická česká cestička, být papežštější než papež. Evropská unie tlačí na digitalizaci, tak budeme digitalizovat hlava nehlava. V sousedním Rakousku mají zákon, který nařizuje spolkové vládě, ale i vládám jednotlivých spolkových zemí, aby vedle digitalizovaných existovala vždy možnost stejnou záležitost vyřídit tradiční papírovou cestou.

Ne tak u nás. Z čista jasna se z dílny ODS narodil digitální velký technický průkaz k vozidlům. A ten osvědčený, papírový, už se nebude vydávat. Vydává se jen jakási kartička, kde ovšem není všechno. A to, co není na té malé kartičce, která existuje nově místo velkého technického průkazu, si prý člověk může najít prostřednictvím chytrého telefonu, přes bankovní identitu, nebo datové schránky. A ještě přišla z vlády knížecí rada, že si člověk má nechat onen velký technický průkaz. Ovšem při převodu automobilu vám úřad ten velký technický průkaz vezme.

Když jsem o tom napsal článek na iDnes, tak se do mě pustili uvědomělí mládežníci, kteří tam, jak se zdá, jediní diskutují pod články, že už by dnes všichni, včetně seniorů, měli umět ovládat chytré telefony. Přečtěte si diskuzi pod článkem »Vláda se každý měsíc snaží něčím novým naštvat seniory«.

A ejhle neuplynul ani týden a už ten digitální neumětelský bič padl i na generaci rodičů dítek, kteří si mají vybrat střední školu. Čili na ty, kteří se vymezovali proti seniorům v případě digitálního velkého technického průkazu.

Digitální přijímačky. Samozřejmě jako všechno je to vymyšlené naprosto nesmyslně. Může se stát, že se dítě (třeba i talentované) díky této nedomyšlené digitalizaci nedostane na žádnou školu. Někteří rodiče, kteří původně digitálním přijímačkám fandili, se pro jistotu zase vrátili ke staré, jisté, papírové formě. Ale pozor, tuto papírovou formu musí ředitelé středních škol do pěti dnů překlopit do formy digitální. Čili naštvaní jsou rodiče i ředitelé škol.

A když předtím Piráti spustili digitální občanku, tak přestaly fungovat elektronické předpisy na léky.

Zde si myslím, že by mohla být rozumná úloha parlamentní opozice. Vyhlédnout si takové záležitosti, které znepříjemňují lidem a zvláště seniorům život, a uvést do praxe zákonnou normou, něco podobného, jako je v Rakousku, ale nejenom tam, i v jiných zemích, kde se ohlíží na možnosti dříve narozených vyrovnat se s technickým pokrokem. Jinak ty všechny novoty spějí k jedinému. K digitální okupaci každého jednotlivého člena společnosti.

Petr Hannig, předseda Rozumných v Alianci za nezávislost ČR

10 KOMENTÁŘE

 1. Dívejte se na LGBTI politiky a LGBTI mediální lži i pozitívně. To co je z nich jisté, že konec světa pro LGBTI státy se blíží. 🙂 .

  Váš Ing. L. Balvín – učitel, evolucionista dle vzoru Enllila, Mojžíše, Sokrata, Ježíše, Husa, Komenského, Štúra a dalších, kteří dokazovali, že Běda mužské populaci, které musí ženy vládnout

 2. Tajná policie Fialova nebo Zelenského režimu by si jistě dokázala zjistit naše skutečná jména během pár sekund, kdyby už teď neměla úplně jiné starosti. 😂 V tomhle směru je ta digitalizace značně pokročilá, internet prostě není nástrojem svobody, ale naopak totální kontroly.
  Ovšem je po sítích plno různých iniciativních prorežimních „elfů“, a těm není nutné servírovat vše na podnose. Jestli chtějí bonzovat, ať se trochu snaží.
  Kromě toho je používání nicků v internetových debatách jistou tradicí, podle mě dobrou (jiní tradicionalisté zase preferují papírové formy dokladů, no). Až v posledních letech tady ta „svoboda“ dosazuje takové úrovně, že se diskuse ruší (Naše pravda, KSM), nebo jsou vyžadována pravá jména, dokonce s ověřením.
  A konečně, troufám si tvrdit, že senioři v dnešní době většinou dobře ovládají počítače a rádi využijí nových možností. Opozice, včetně té mimoparlamentní, by měla naopak prosazovat rychlejší digitalizaci.

 3. Pane Hannigu, je lhostejné jak se podepisují lidé diskutující na internetu, alespoň mně je to lhostejné. Rozhodující je snad obsah příspěvku, ne?
  Možná jste to nezaznamenal, ale sami redaktoři iPortaL24 říkají, že u člověka podepisujícího se dnes Brázda jde již o jeho několikáté jméno zde na iPortaL24. Takže bůh ví jak se ten člověk jmenuje. Tož tak k Vašemu problému s označováním příspěvků podpisy.
  A ještě, vždycky mě pobaví kádrování mých příspěvků některými diskutéry, kteří se sami pasují do role jakýchsi autorit, přes které nejede vlak. To mně vždycky vyloudí úsměv na tváři; tyto kádrováky prostě miluju, je s nimi zábava.

 4. ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Vlastenecká scéna se bude muset začít chovat rozumně:
  Karel Brázda 30. ledna 2024 16:22 At 16:22
  Ano sem opravdu nemá význam nic psát. Ostatně je to mým dlouhodobým cílem, aby tato proruská hlásná trouba neměla žádnou odezvu. Myslím, že se mi to daří. I když musím říci, že zdejší redaktoři mi v tom zdárně pomáhají.

  • Naprosto jste to nepochopil, pane Brázdo. Nejde vůbec o nic proruského nebo protiruského. Jde o to nehonit si trika na něčem, co je předem odsouzeno k neúspěchu. Ostatně ve článku je to napsáno zcela jasně.

   • Omlouvám se. Nejsem zvyklý na zbabělce, co se nedákáží podepsat vlastním jménem. Takže to nepatřilo panu Brázdovi ale tomu, co se bojí napsat své jméno.

    • Petře, je to zamotanější, ale nedivím se Vám, že se v kecech těch dvou nevyznáte 🙂
     Svatý Václav nevím proč citoval Karla Brázdu, takže to asi patřilo panu Brázdovi, ale ani on nemusí být skutečně Karel Brázda. Tak jako já se nejmenuji „negárfýld“ – používám to z dob jiného webu, kde vystupoval jistý „Garfield“ a mlel stejně inteligentně, jako zde „Karel Brázda“ 🙂

 5. Jsem také senior, ale na rozdíl od vás si svůj život bez digitalizace neumím představit. Chytrý telefon je můj denní pomocník, např. mapy.cz jsou pro turistiku neocenitelný pomocník, nakupuji už téměř výhradně přes e-shopy, dovolená přes booking, aktivní obchodování na burze, e-recepty, i tu e-občanku jsem si registroval a už se těším až budu mít všechny doklady v mobilu. Velký TP k ničemu nepotřebuji a na střední školu se už nechystám.
  A hlavně bez digitalizace se Evropa stane brzy jen skanzenem. Zaostávání za USA i Čínou už teď nabývá hrozivých rozměrů.
  Lidé s podobnými názory jako Vy, pane Hannigu, nemají v parlamentu co dělat.

  • Brázda, ten tvůj dnešní „blahobyt“ je na dluh. Jistě tě hřeje a jsi rád, že to co jsi dnes na kapitalistický dluh prožral budou jednou splácet tvoji vnuci a vnuci jejich vnuků. Kapitalismus umí jen devastovat a zadlužovat.

  • Na střední školu se chystá někdo jiný, než Vy. Že Vy velký techničák k ničemu nepotřebujete, je Vaše věc, ovšem drtivá většina zvláště venkovských lidí jej potřebuje. A já se těším, až Vám ten mobil ukradnou a Vy nebudete mít nic v ruce. Potom hledat rodný list (aha, ten přece bude dle Vašeho snu také v chytrém telefonu) Takže poputujete do Sherwoodu k těm, co také žádné doklady nemají, ale neměli je ani v chytrém telefonu. Takoví lidé, jako Vy, pane Brázdo, by neměli vzhledem ke svému sobectví a naprostém nezájmu o své bližní být zticha.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here