Pavel Votruba

Vraždění nevinných civilistů jako standardní společenská norma, hodna vyznamenání? Ale ano, v dnešní době skutečně standard. Činí tak hrdinní banderovci na Ukrajině (netvoři jsou samozřejmě Rusové, ale důkazy hovoří o opaku) i stateční vojáci izraelští na okupovaném území Palestiny (vina je samozřejmě bez výjimky připisována Hamásu), a konec konců – očkování proti covidu je co?

Jednoho takového vyznamenání se možná brzy dočkáme. Dokonce už pro tento účel vznikl i petiční výbor a všichni, kterým není zabíjení a vraždění civilistů – naprosto lhostejno v zájmu koho a čeho – cizí, mohou tuto svoji bezcharakternost stvrdit vlastnoručním podpisem zde. Totiž aby Pavel k 28. říjnu vyznamenal nemilosrdné a bezcitné vrahy civilistů – bratry Mašínovy.

Jistě by se také slušelo poznat členy onoho petičního výboru… Petr Blažek, historik a autor historické expozice Památníku tří odbojů v Lošanech, Marek Hilšer, senátor a navrhovatel členů odbojové skupiny na státní vyznamenání, a Martin Vandas, pedagog, režisér a dokumentarista. Vaši potomci na vás budou pyšní…

Podřezaný strážmistr Honzátko měl ruce svázané za zády. (novinky.cz)

ČTK v daném kontextu sděluje: »Režisér Tomáš Mašín oceňuje odpor členů odbojové skupiny bratří Mašínů, o kterém vypráví jeho film Bratři. Vzhledem ke statečnosti, s jakou aktivně vystoupili proti zlu, by si podle něho zasloužili vyznamenání. Režisér, který je vzdáleným příbuzným bratrů Mašínů, to dnes řekl při představení filmu novinářům. Premiéru bude mít 26. října 2023, sedmdesát let od jejich útěku do Západního Berlína. … Petici, aby prezident Petr Pavel 28. října vyznamenal členy odbojové skupiny bratří Mašínů, které Senát letos nominoval na Medaili Za hrdinství, podepsalo několik desítek osobností. Prezident již dříve uvedl, že by s oceněním Mašínů měl problém; vyznamenat ale hodlá jejich sestru Zdenu Mašínovou, na jejíž nominaci se Sněmovna a Senát shodly. Česká společnost je v pohledu na Mašíny rozdělena. Někteří lidé opakovaně požadují, aby jim bylo uděleno státní vyznamenání, jiní je označují za vrahy.«

Uvidíme, jak se náš hradní »kam vítr, tam plášť« zachová. Od nástupu do funkce měl problém s lecčím – třeba s okradením důchodců, jenže problém po pár dnech zmizel. Nebyl. Pod zbídačování důchodců i on přidal svůj autogram.

Nechci z tohoto mého komentáře dělat sázkovou kancelář, ale tipnul bych si, že PePa Mašínovy bratry vyznamená. Když ne letos, příští rok určitě. Paní Zdena je jakýmsi lakmusovým papírkem, a protože s většinovým počtem obyvatelstva zabíjení civilistů nepohne, zvláště v rámci boje proti komunistům, Rusům a Palestincům, následující 28. říjen (2024) se ponese ve znamení vyznamenaných vrahů Ctirada a Josefa. Tak si to myslím já.

Pavel Votruba

1 KOMENTÁŘ

  1. Jedinou kvalifikací a zásluhou Mašínové je to, že je sestrou vrahů a zlodějů Mašínů. Toto jistě ocení Fiala a Rychetského Pětikoalice a Pavel a dají jí nějaký buržoazní demokratický metál. Mašíni už dostali metály od Topolánka a Alexandra Vondry z ODS, které převzali v USA, protože se bojí přijít do rozbitého Československa.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here