Home Zahraničí Do BRICS chce vstoupit téměř 20 zemí

Do BRICS chce vstoupit téměř 20 zemí

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Téměř 20 zemí usiluje o členství v BRICS a jejich počet stále roste, uvedl ve čtvrtek pro agenturu TASS náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov.

»Seznam kandidátů na vstup do sdružení se stále rozšiřuje. Počet států usilujících o vstup do tohoto sdružení se blíží dvaceti. Odráží to rostoucí a již značnou roli BRICS na mezinárodní scéně jako sdružení zemí s podobnými postoji. To bych rád zdůraznil,« řekl. »BRICS je uskupení zemí, které se neřídí principem vůdce a následovníka,« uvedl Rjabkov. Místo toho partneři »stanovují konstruktivní agendu založenou na konsensu«, uvedl.

»Pokračují diskuse o tom, jaká by mohla být kritéria pro vstup do BRICS, a Jihoafrická republika tuto práci zintenzivnila,« uvedl vysoký ruský diplomat.

»Mohu říci, že podle našeho názoru arabský svět a asijsko-pacifický region o vstup do BRICS jednoznačně ‚žebraly‘, protože v něm dnes nemají žádné zastoupení. Uvidíme však, co přesně můžeme lídrům v této věci nabídnout, a necháme to na rozhodnutí lídrů na summitu v Johannesburgu,« uzavřel.

(cik, TASS)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here