FOTO - pixabay

Program v San Franciscu na rozdávání peněz lidem s nízkými příjmy, kteří se identifikují transgender, upřednostňuje černošské a hispánské kandidáty. Dokonce pro příjemce stanovuje rasové cíle, upozornila televize Fox News.

Společnost Judicial Watch získala od města San Francisco více než 1700 stran dokumentů souvisejících s programem Garantovaný příjem pro transgender osoby (GIFT), který loni vyhlásil starosta London Breed.

Pilotní program poskytuje transgender obyvatelům s nízkými příjmy platby až do výše 1200 dolarů (téměř 30 tisíc korun) každý měsíc po dobu až 18 měsíců s cílem poskytnout »ekonomicky marginalizovaným transgender lidem neomezený, měsíční garantovaný příjem jako způsob boje proti chudobě«. Používá předplacené debetní karty, protože účastníci potenciálně nemají bankovní účty. Částka, kterou může někdo obdržet, je omezena na 4000 dolarů (zhruba 94 tisíc korun).

Programové dokumenty, včetně těch na veřejných webových stránkách, říkají, že upřednostňuje podpora podle rasy a také pro ty, kteří se zabývají »sexem kvůli živobytí«, či ty, kteří byli ve vězení, a pro nelegální přistěhovalce.

»Program bude upřednostňovat registraci BIPOC (černí a barevní domorodí obyvatelé) trans a nebinárních lidí, kteří se také zabývají sexuálním obchodem, žijí se zdravotním postižením, starší lidé, lidé s HIV/AIDS, bez dokumentů, jednojazyčně mluvící španělsky, dříve uvězněni a bez domova,« uvádí dokument.

Dokumenty také uvádějí, že program zajistí, že 55 účastníků bude ze 66 % BIPOC, alespoň 30 % černošských trans žen a alespoň 20 % hispánských trans žen.

»Tyto znepokojivé nové dokumenty potvrzují, jak, kromě jiných levicově extremistických politik, San Francisco zneužívá dolary na daních k poskytování hotovosti jednotlivcům na základě rasových a transgenderových kvót,« uvedl v prohlášení prezident Judicial Watch Tom Fitton.

Dokumenty také uvádějí, jak poskytované komplexní služby zahrnují »primární lékařskou a celostní péči potvrzující pohlaví«, služby duševního zdraví a »gynekologickou a sexuální zdravotní péči«, jakož i školení v oblasti finanční gramotnosti a služby pro rozvoj pracovní síly. E-maily od vlády, které Judicial Watch získala, také ukazují, jak úředníci diskutují o tom, jak město potřebuje umožnit účastníkům používat zvolené jméno namísto oficiálního jména, které může být na průkazu totožnosti.

Program je jedním z řady programů, které mají pomáhat obyvatelům města – včetně programu zahájeného v roce 2020, který nabízí pomoc s příjmem »černošským matkám a matkám z tichomořských ostrovů a těhotným lidem během a po těhotenství«.

»Naše programy garantovaného příjmu nám umožňují pomáhat našim obyvatelům, když to nejvíce potřebují, jako součást ekonomického oživení našeho města a našeho závazku vytvořit spravedlivější město pro všechny,« uvedl Breed v loňském prohlášení. »Víme, že naše trans komunity zažívají mnohem vyšší míru chudoby a diskriminace, takže tento program se zaměří na podporu, aby jednotlivce v této komunitě pozvedl.«

Program má běžet do června 2024 a na webových stránkách se uvádí, že nové kolo žádostí se otevře v roce 2024, pokud bude financování města prodlouženo nad rámec současného časového rámce. Fox News Digital dříve informoval o tom, že v programu se používá více než 130 možností pohlaví, sexuality a zájmen.

(cik)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here