Home Domácí Stávka: Klíčový den je neděle. Demonstrace i zapalování pochodně

Stávka: Klíčový den je neděle. Demonstrace i zapalování pochodně

V neděli 3. září se budou rodiny nejen houfně vracet z letošních prodloužených prázdnin, ale navíc se také uskuteční na pražské Letenské pláni ohlášená demonstrace proti protiústavnímu jednání vlády a na ní nebudou chybět zástupci Stávkového výboru, kteří organizují na 12. září výstražnou celonárodní stávku. Deník iportaL24.cz již informoval zde.

Hlavní organizátor stávky, publicista Václav Hrabák, na webu Stávkového výboru uvedl, že od 11 hodin budou jeho zástupci právě na Letné. »Kdo by se chtěl potkat a popovídat si, společně se tam setkáme,« řekl Hrabák. V neděli 3. 9. zároveň bude na webu Stávkového výboru spuštěna virtuální pochodeň, kterou budou moci občané kliknutím zapálit. Od neděle se tedy začne ukazovat, kolik lidí se zapojí do stávky, která nebude hospodářská, jak opakovaně zdůrazňují organizátoři. Už teď jde jasné, že vládě »rozhodně důvěřují« jen 2 procenta občanů, zatímco 73 procent jí nedůvěřuje, což – jak zdůraznil Hrabák – přiznala konečně i mainstreamová média. »Samotný premiér je na tom s nedůvěrou 78 procent lidí nejhůře v celé Evropě,« připojil Hrabák.

»Česká pětikoaliční vláda obětuje naše lidi a celou naši zem za ekonomické zájmy Německa, za nesmyslnou ideologii Evropské unie jako například Grean Deal a za vojenské zájmy Spojených států amerických. Přitom z nesmyslných sankcí, které zaplatil každý obyvatel České repubilky, vychází Rusko a jemu spřátelené státy posíleny. Na summitu hospodářského uskupení BRICS, jehož členy jsou Rusko, Indie, Čína, Brazílie a Jihoafrická republika, byly přijaty další státy, včetně ropných velmocí Saúdské Arábie, Spojených arabských emirátů a Íránu. Země BRISC tak ovládají 80 procent světové produkce ropy. Západní svět, kterému pětikoaliční vláda tak servilně přisluhuje, pravděpodobně čekají velké otřesy a vstříc těmto rizikům máme s vládou, kterou nezajímá český občan, ale pouze zbrojení a likvidace české ekonomiky? S vládou, v jejímž čele stojí nejhorší premiér?« položil si Hrabák řečnickou otázku na aktuálním videu Stávkového výboru.

Podle něj by teď měl jít politický boj stranou s tím, že hlavním cílem je zachránit naši zemi před cílenou destrukcí. »K tomu musíme propojit naše síly a rozhýbat mlčící většinu, těch 73 procent, kteří nedůvěřují vládě. K tomu je právě demonstrativní stávka 12. 9. prvním krokem,« dodal Hrabák.

Upozornil, že se začínají šířit letáky směrem k akci, a zdůraznil, že pořadatelé připravili nový formát samolepky o velikosti vizitky, kterých se na jednu A4 vejde šestnáct, díky čemuž jejich vytištění na samolepicí papír vyjde jen na pár korun. Vyzval, aby nespokojení občané posílali na adresu Stávkového výboru zajímavá videa. Stávku ve videu podporují Michal Havlíček, Jiří Lomoz, Ondřej Thor, Vladimíra Vítová, Tomáš Čada, Pepa Nos, Michal Svatoš a Václav Havlíček. 

»Od 13 do 14 hodin se chceme skutečně zastavit! Zastavit činnost. Ale pouze lidé, kteří si to mohou dovolit a neohrožuje to jejich existenci. Neděláme hospodářskou stávku. Důležité je hlavně dát ostatním na vědomí, že se stávky účastníme!« Takový je vzkaz před ostře sledovaným dvanáctým zářím.

(pk)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here