Home Zahraničí Izraelská vojenská operace v Gaze vstoupila do třetí fáze, prohlásil Netanjahu

Izraelská vojenská operace v Gaze vstoupila do třetí fáze, prohlásil Netanjahu

FOTO - síť X

Izraelská vojenská operace v Pásmu Gazy, zahájená v reakci na útok stoupenců radikální palestinské organizace Hamás, vstoupila do své třetí fáze, která zahrnuje rozšíření pozemních operací v enklávě. Na zasedání vlády to oznámil premiér židovského státu Benjamin Netanjahu.

»Jsme uprostřed války. Stanovili jsme si jasný cíl: zničit vojenské a řídící kapacity Hamásu. Děláme to systematicky. Počáteční fáze blokády je dokončena. Druhou fází jsou stále probíhající letecké útoky. Třetí fází je rozšíření pozemní infiltrace do pásma Gazy. Izraelské obranné síly to dělají odměřenými, velmi razantními kroky, systematicky postupují krok za krokem,« citoval premiéra tiskový úřad vlády.

Netanjahu dodal, že pozemní operace uvnitř pásma Gazy zahrnují také snahy o osvobození rukojmích držených stoupenci Hamásu. »Tento manévr (pozemní operace izraelské armády) dokonce otevírá příležitosti k propuštění rukojmích a my si ji nenecháme ujít. Tato kampaň bude trvat dlouho, budou se vyskytovat nečekané překážky, budou potíže, budou ztráty, budou překvapení, ale na konci vám slibuji jedno: Hamás dostane knockout, Hamás bude poražen, bude existovat jiná Gaza,« ujistil.

Premiér rovněž uvedl, že izraelská armáda je ve stavu zvýšené pohotovosti také na severních hranicích, kde pokračuje ostřelování z Libanonu. »Současně aktivně pracujeme na odstrašení na severní frontě. Znovu říkám (šíitské organizaci) Hizballáh: uděláte životní chybu, pokud se rozhodnete plně zasáhnout. Dostanete ránu, kterou si ani nedokážete představit,« varoval.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here