Home Domácí Krádež za bílého dne, hodnotí změny v důchodovém systému SOCDEM

Krádež za bílého dne, hodnotí změny v důchodovém systému SOCDEM

Soubor opatření, které vláda vznosně nazývá důchodovou reformou, schválili poslanci dnes po týdenním jednání. Změny povedou k destrukci důchodového systému a během deseti let čtvrtina důchodců spadne pod hranici chudoby. Uvedla to Sociální demokracie v tiskové zprávě, zaslané redakci iportaL24.cz.

Předseda Sociální demokracie Michal Šmarda k tomu řekl: »Vláda se rozhodla nadřadit zájmy finančních skupin a velkých firem nad zájmy občanů. Dál vyplácí nesmyslné dotace a bere peníze nejslabším. To vše za přihlížení opozice, která není schopna vládním návrhům čelit.«

Kabinet podle sociálních demokratů mohl vycházet z už připraveného návrhu Sociální demokracie, který by znamenal stabilní a dlouhodobě udržitelný důchodový systém. »Vláda se mohla zastat občanů, kteří si ji zvolili. Místo toho se rozhodla obětovat stávající i budoucí důchodce a rozbít systém, který jsme roky těžce budovali,« dodala místopředsedkyně SOCDEM Daniela Ostrá.

Hlavní pilíře toho, co bylo schváleno, tvrdě dopadnou na důchodce. Navrhované nahrazení mimořádné valorizace dočasným příspěvkem ve výsledku znamená, že se nebude dorovnávat ztráta skutečné hodnoty důchodu způsobená inflací. Dosavadní valorizační mechanismus stanovený Sociální demokracií byl vytvořen tak, aby reálnou míru inflace dorovnával. »S vládou pravice se vrátil i zvyk nevalorizovat na důchodech, který jsme za vlády Bohuslava Sobotky změnili,« připomíná Šmarda.

Návrh spravedlivé důchodové reformy, který připravila Sociální demokracie, by údajně znamenal stabilní a dlouhodobě udržitelný důchodový systém. »Je nutné provázat důchodovou reformu s daňovými změnami. Část důchodového systému musí být financovaná z jiných zdrojů než z důchodového pojištění. Podobně je to běžné ve většině zemí západní Evropy. V těchto zemích se dává na důchody přes 12 procent HDP, u nás je to podstatně méně,« upřesnil Šmarda a dodal, že dnes schválené vládní změny místo narovnání nespravedlnosti v důchodovém systému nebo zajištění příjmů jen okrádají nejvíc zranitelnou část obyvatel, která se nemá jak bránit.

(pk)

FOTO – socdem.cz

1 KOMENTÁŘ

  1. ČSSD – jeden úředník a Sobotka- převedli do svého vlastnictví víc než 40 000 t.zv. bytů OKD a předali je uhlobaronu Bakalovi Podle mne členové ČSSD oloupili víc než 80 000 lidí o jejich byty (předpoklad 2 lidé v jednom bytě) – 80 000 lidí je OKRESNÍ MĚSTO -tak volte ČSSD.
    —ČSSD se pokusila předat část ČR, horu Cínovec , australským soukromým okupantům a kolonizátorům – tak volte ČSSD.
    —V době vlády ČSSD vyšel zákon o EXEKUTORECH – na batole, jehož rodiče nebo pěstouni platí za odpady na špatném místě, zakleknou, po jeho dosažení plnoletosti EXEKUTOR, advokáti, vyšší soudní úředník a členové ČSSD – volte ČSSD.
    —Jestli někdo ví, co udělala ČSSD obecně prospěšného , tak by to sem mohl napsat

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here