Čínští archeologové našli ve starověkém císařském městě rozsáhlé ruiny budov

Archeologové objevili ruiny základů velké budovy v císařském městě z doby dynastie Liao (907-1125) v severočínské autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko.

Podle regionálního institutu kulturních památek a archeologie byly stavební památky nalezeny koncem roku 2022 na nádvoří císařského města v ruinách Šang-ťingu, starobylého hlavního města dynastie Liao.

Lokalita Šang-ťing, která byla rozdělena na dvě části, včetně císařského města, se nachází v městské části Lindong v Bairinském okresu ve Vnitřním Mongolsku.

Byla zde také objevena řada artefaktů včetně stavebních součástí, keramiky, hliněných soch a měděných mincí.

Dynastii Liao založili kočovní Kitanové. Podle archeologů Kitani věřili, že z východu, kde vychází slunce, přicházejí příznivé podmínky a světlo, proto císařské město a paláce směřovaly na východ.

Objev velké budovy orientované na jih prohloubil znalosti archeologů o uspořádání a historii starověkého hlavního města Liao.

Předpokládá se, že budova byla důležitým královským zařízením v hlavním městě. Historické záznamy ukazují, že císařské město obsahovalo klíčové stavby, jako jsou chrámy a akademie, což může poskytnout určité vodítko k určení identity a účelu budovy.

Na této fotografii pořízené 27. září 2022 jsou vidět jižně orientované stavební památky na nádvoří císařského města v ruinách Šang-ťingu, starověkého hlavního města dynastie Liao (907-1125), v městské části Lindong v Bairinském okresu v severočínské autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko. FOTO – Xinhua

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy