Home Zahraničí Opatření německé vlády na ochranu životního prostředí odporují zdravému rozumu

Opatření německé vlády na ochranu životního prostředí odporují zdravému rozumu

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Plány německé vlády na ochranu životního prostředí odporují zdravému rozumu a vyžadují velmi vysoké výdaje daňových poplatníků. Takový názor vyjádřil místopředseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) Jens Spahn v pondělním rozhovoru pro televizní stanici ARD.

Podle něj vládnoucí koalice realizuje klimatický program »tím, že od občanů požaduje příliš mnoho«. Jako příklad politik uvedl zákon o vytápění, který podle něj nesplňuje »ekonomické požadavky«. Plán nemá ani většinu v parlamentu, uvedl zpravodaj kanálu. »Každému je jasné, že miliardovými výdaji se cíle efektivně nedosáhne,« dodal.

Mluvčí opozice se vyslovil pro »alternativní opatření na ochranu přírody, která by vyžadovala podstatně méně peněz a měla větší podporu veřejnosti«. Jako jeden z možných kroků označil Spahn návrat k provozu jaderných elektráren.

Německá vláda 19. dubna představila návrh zákona iniciovaný ministrem hospodářství a ochrany klimatu Robertem Habekem (Zelení), podle kterého bude muset být od příštího roku každý nově instalovaný topný systém z 65 procent poháněn zelenou energií. Je to považováno za důležitý krok k dosažení klimatické neutrality Německa do roku 2045. Podle průzkumů veřejného mínění téměř každý druhý Němec projekt nepodporuje kvůli vysokým nákladům, které by dopadly na daňové poplatníky.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here